Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie- 24.05.2020

 

 1. Jeśli wszystko układać się będzie pomyślnie - planujemy I Komunię świętą na 20 września na Mszy świętej o godz. 12:00, natomiast I rocznicę Komunii świętej na 27 września również na Mszy świętej o godz. 12:00.
 2. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w codziennych Nabożeństwach majowych, które rozpoczynają się u nas o godz. 17:30. Gromadźmy się także przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych na śpiew Litanii do Matki Bożej i pieśni maryjnych.
 3. We wtorek Dzień Matki. W tym dniu liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek będziemy czcić św. Urszulę Leduchowską.
 4. 31 maja - w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W naszej Wspólnocie parafialnej z Sakramentu pojednania można skorzystać 10 minut przed każdą Mszą świętą. W przyszłą niedziele ostatnie Nabożeństwo majowe z procesją wokół Kościoła.
 5. Ci, którzy nie mogą fizyczne być obecni w naszym Kościele, mogą się łączyć przez naszą parafialną stronę internetową: mbszkaplerzna.pl i przez facebook i uczestniczyć razem z nami w modlitwach. Zachęcajcie się nawzajem - proszę - również do tej formy modlitwy.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na konto parafialne bądź osobiście w kancelarii parafialnej czy zakrystii - na potrzeby naszej Wspólnoty parafialnej. Zgodnie z art. 26 ustawy o PIT - można odliczyć złożoną kwotę od dochodu przekazanej tytułem darowizny. Przekazy wpłaty z kontem naszej parafii znajdują się na stoliczku pod chórem.
 7. Uczestniczmy wszyscy korzystający ze śmietników na cmentarzu w kosztach wywozu tych nieczystości. Przedłużajmy w kancelarii parafialnej groby swoich bliskich po upływie 20 lat. Takie przepisy obowiązują w całej Polsce.
 8. Zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł, który znajduje się pod chórem na stoliczku.
 9. Zapalajmy lampki przy Ołtarzu św. Walentego. Modlitwa i zapalone światło wyjednują nam wiele łask u Boga.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary również do puszek w naszym Kościele.
 11. Najważniejszym celem i zadaniem naszego ziemskiego życia powinno być zasługiwanie na szczęście wieczne w Niebie. Jako chrześcijanie jesteśmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni w sprawach naszego zbawienia.