Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne -23.07. 2017 rok - XVI Niedziela zwykła                              

  1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, przy wyjeździe z parkingu parafialnego, będzie poświęcenie samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Każdy kierowca otrzyma obrazek św. Krzysztofa. Życzymy zawsze bezpiecznej i szczęśliwej jazdy. Ofiary składane z tej racji przeznaczymy w całości dla polskich Misjonarzy pracujących w Afryce.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: jutro - Św. Kingę; we wtorek - św. Jakuba, Apostoła; w środę Rodziców NMP - świętych Joachima i Annę, w sobotę - św. Martę.
  3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych: za naszych Zmarłych jak również za żyjących, siebie samego i swoich bliskich z racji urodzin, imienin, jubileuszu małżeństwa. Msza święta jest najdoskonalszą i najskuteczniejszą formą modlitwy, dzięki której Bóg nas najchętniej wysłuchuje i nam hojnie błogosławi. Przychodźmy jak najliczniej na Mszę św. o godz. 18:00 również w dzień powszedni.
  4. Serdeczne Bóg zapłać raz jeszcze za podjęcie się trudu zbierania ofiar na potrzeby naszej Wspólnoty przed Kościołem w Uroczystość odpustową: Paniom: Teodozji Gawrońskiej i Leonardzie Kmiecik, Janinie Pietrych i Henryce Podębskiej, Barbarze Szymczak i Teresie Wiaderek oraz Panom: Antoniemu Piontkowi i Ryszardowi Grygielowi. Niech Bóg wynagrodzi także wszystkim Ofiarodawcą za dar serca.
  5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.
  6. W dniach od 02.09. - 09.09. b. r. w naszej Wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Misje Miłosierdzia Bożego z racji zbliżającej się setnej rocznicy powstania naszej Archidiecezji. W czasie Misji świętych będziemy gościć łaskami słynący Obraz Miłosiernego Jezusa oraz Relikwie Św. Siostry Faustyny. Naszym Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec Jezuita Wacław Rusinek. Program Misji świętych znajduje się już na naszej parafialnej stronie inernetowej na którą zawsze serdecznie zapraszam.
  7. Bardzo proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. kościelnego przed Kościołem.
  8. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Adam Michael Doy, kaw. z Londynu i Marzena Ewa Rychlik, panna z naszej parafii.
  9. 9. W sercach ludzi po grzechu pierwszych rodziców zło nieustannie ściera się z dobrem. Pszenica jest symbolem dobra, kąkol jest odzwierciedleniem grzechu. Wybierając zło opowiadamy się po stronie szatana, wybierając dobro jesteśmy przyjaciółmi Boga. Wszystkim pracującym - niech Bóg błogosławi, odpoczywającym życzymy dobrej pogody oraz by piękno przyrody jeszcze bardziej zbliżało nas wszystkich do Boga.