Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 14:30 rozpocznie się w salce w starej plebanii Opłatek dla Żywej Róży i Ministrantów.
 2. Również w dniu dzisiejszym Mszą św. o godz. 19:00 w łódzkiej Archikatedrze rozpoczną się modlitwy o Jedność Chrześcijan w ramach Tygodnia Ekumenicznego. Program modlitw o zjednoczenie chrześcijan jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 3. We wtorek w dzień poświęcony św. Agnieszce Dziewicy i Męczennicy - Dzień Babci, w środę - Dzień Dziadka. Żyjącym niech Bóg zawsze hojnie błogosławi, zmarłych niech przyjmie na wiecznie umajone łąki w Niebie.
 4. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę Nawrócenie świętego Pawła - Apostoła.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 6. Bardzo proszę uczestniczyć w kosztach wywozu nieczystości z naszego cmentarza. Od Nowego roku za jeden kontener 7 m 3 będzie trzeba zapłacić 1.700 zł. U nas na cmentarzu są dwa takie pojemniki. Każdego roku z naszego cmentarza wywozimy około 45 kontenerów śmieci.
 7. Będą likwidowane groby na naszym cmentarzu nieprzedłużone po 20 latach oraz pomniki, ławki i place wykonane bez pozwolenia kancelarii parafialnej. Takie przepisy odnośnie cmentarzy obowiązuje w całej naszej Ojczyźnie. Nie zdołamy zapłacić za wywóz nieczystości z naszego cmentarza - jeśli nie będziemy przedłużać grobów swoich bliskich po upływie 20 lat.
 8. Kancelaria parafialna w czasie trwania Kolędy czynna jest od 17:30 - 18:00.
 9. Program Kolędy …
 10. - 20.01.20 r. (poniedziałek) - ul. Głowackiego, Polna, Zielna, Słoneczna, Pogodna, Stodolniana.
 11. - 21.01.20 r. (wtorek) - ul. Parcela, Pabianicka, Łaska, Szadkowska, Poziomkowa, Malinowa.
 12. - 22.01.20 r. (środa) - ul. Piłsudskiego /od Brzozowej do 3 Maja/, Ogrodowa, Świerkowa, Szklarniowa, Modrzewiowa, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Miła.
 13. - 24.01.20 r. (piatek) - ANTONIEW i ul. Kościuszki
 14. - 25.01.20 r. (sobota) - Wrząca: ul. Wrzosowa, Wiejska, Rajska, Jaśminowa, Lawendowa, Sosnowa, Wspólna, Wypoczynkowa, Zagajnikowa.
 15. - 26.01.20 r. (niedziela) - godz. 13:30 - 16:30 - Zaproszenia indywidualne: (proszę zgłosić adres poprzez : e-mail, telefonicznie bądź  indywidualnie).

Ofiary składane z racji Kolędy - za które serdecznie już dzisiaj dziękuję - Bóg zapłać, przeznaczymy na spłacenie kosztów wykonanego parkingu parafialnego, wywóz nieczystości z naszego Cmentarza i naprawę parkanu cmentarnego, na zakup opału do ogrzewania Świątyni, na uporządkowanie terenu wokół starej plebanii, w tym rozebranie walącego się budynku gospodarczego oraz wykonanie na stałe drugiego wjazdu i wyjazdu z naszego parafialnego parkingu.

 1. Pod chórem na stoliczku znajduje się również nowy, bardzo ciekawy w cenie 6 zł tygodnik Niedziela. Ofiarę za gazetę wrzucamy do stojącej tam puszki.
 2. „Prawdziwie służyć - to znaczy królować”. „Większa jest radość w dawaniu aniżeli w braniu”. Obyśmy potrafili zawsze tak jak św. Jan Chrzciciel w Jezusie widzieć naszego Boga i Zbawiciela.
 3. 12. Na nasz parafialny parking można wjeżdżać i wyjeżdżać również od ul. T. Kościuszki przez podwórko przy nowej plebanii.