Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu -29.03.2020

  1. Dziś Gorzkie żale można śpiewać w Kościele w zakresie prywatnym od godz. 16:30.
  2. Od 01 kwietnia czyli od najbliższej środy do 30 września Msza święta popołudniowa w niedzielę i w dzień powszedni będzie rozpoczynać się w naszym Kościele o godz. 18:00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek i pierwszą sobotę od godz. 17:30 również w zakresie prywatnym. Do chorych z Komunią świętą wielkanocną udam się w pierwszy piątek od godz. 09:00. Bardzo proszę o nowe adresy telefonicznie bądź e-mailowo.
  4. Droga krzyżowa w piątek od godz.16:30 również w zakresie prywatnym. Zapraszam!
  5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych słuchajmy, oglądajmy w Środkach Społecznego Przekazu najlepiej przez Radio Maryja i TV Trwam. Oby nasze serca i dusze były czyste w przeżywaniu Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ze spowiedzi wielkanocnej można skorzystać 15 minut przed każdą Mszą świętą.
  6. Pod chórem na stoliczku znajduje się nowy, w cenie 6 zł tygodnik Niedziela. Ofiarę za gazetę wrzucamy do stojącej tam puszki.
  7. W zakrystii w cenie 15 zł można nabyć książkę o Prymasie Tysiąclecia - Stefanie Kardynale Wyszyńskim, który będzie beatyfikowany w czerwcu w Warszawie.
  8. Zawsze a szczególnie dzisiaj każdemu z nas potrzebna jest wytrwała i ufna modlitwa. Z czystym więc sercem, mocna i żywą wiarą prośmy Boga - najlepszego Lekarza, by oddalił od nas to wszystko co nas niepokoi i przestrasza.
  9. Według nowych wytycznych od dnia 25 marca w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. W tym trudnym czasie przez ograniczoną frekwencję na mszach św. te środki na utrzymanie parafii są niewystarczające. Dodatkowo ofiary możemy składać w kancelarii parafialnej. Jest też możliwość wpłaty na konto bankowe parafii. Konto bankowe parafii; Wpłaty NA CELE KULTOWE I CHARYTATYWNE KOŚCIOŁA Nr. konta; 26 9263 0000 0751 1949 2071 0001. Za troskę Bóg zapłać!  Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. a ustawy o PIT możliwe jest odliczenie od dochodu, kwoty przekazanej tytułem darowizny, lecz nie więcej niż 6% dochodu.

  10. . Zachęcam do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kruchcie Kościoła również w dzień powszedni. Bóg nas na pewno wysłucha. On sam nam ciągle przypomina: „Proście a będzie wam dane”.