Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne - XXV Niedziela zwykła - 24.09. 2017 rok                                                                      

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki dla tak wielu poszkodowanych w minionym tygodniu w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Za „dar serca” - wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 2. Jutro w liturgii będziemy czcić bł. Władysława z Gielniowa - kapłana, w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana, w czwartek św. Wacława Męczennika, w piątek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę - kapłana i doktora Kościoła.
 3. W najbliższy czwartek serdecznie zapraszam, tych wszystkich, którzy będą dysponować wolnym czasem na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odmawiać na zakręcie przed Kościołem. 28 września 2008 roku spowiednik św. Siostry Faustyny - ks. Michał Sopoćko został ogłoszony błogosławionym. Dlatego w tym dniu niemal we wszystkich krajach świata na ulicach o godz. 15:00 odmawia się tę cudowną i prostą modlitwę.
 4. Również w najbliższy czwartek nasza niestrudzona Siostra Wacława ma swoje Imieniny. Serdecznie więc zapraszam na Mszę św. w tym dniu na godz. 18:00 w intencji naszej Siostry Solenizantki.
 5. W środę będziemy wspominać Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 - w Kancelarii parafialnej Zbiórka Ministrantów i Lektorów. Serdecznie zapraszam do Służby przy Chrystusowym Ołtarzu nowych dobrych i grzecznych chłopców. Proszę również o to bardzo Rodziców. Niech przyjdą również do Służby przy Ołtarzu dorośli już panowie. Bardzo o to proszę!.
 7. W przyszłą niedzielę zbierana taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
 8. Począwszy od przyszłej niedzieli - 1 października do 31 marca, Msza święta popołudniowa u nas w niedzielę i dzień powszedni będzie rozpoczynać się o godz. 17:00.
 9. Przez cały miesiąc październik Nabożeństwo różańcowe będzie się u nas rozpoczynać o godz. 16:30. 1 października Różaniec z procesją. Przed rozpoczęciem Nabożeństwa zostaną poświęcone i pobłogosławione Różańce dzieciom, które 20 maja przyszłego roku na Mszy świętej o godz. 12:00 przystąpią do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz pozostałych do uczestniczenia w tej pięknej, codziennej modlitwie październikowej.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych: za naszych Zmarłych jak również za żyjących, siebie samego i swoich bliskich z racji urodzin, imienin, jubileuszu małżeństwa.
 11. Zachęcam do zapalania lampek przy Ołtarzu św. Walentego. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek pod chórem na Caritas parafialny i utrzymanie naszej Wspólnoty.
 12. W I i II niedzielę katecheza dla dorosłych, prowadzona przez p. katechetkę Ewę od godz. 11:30, w III i IV niedzielę tego typu katecheza od godz. 16:30 prowadzona przez nadzwyczajnego Szafarza komunii - Sławomira.
 13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
 14. 28 października Mszą świętą o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego w Piotrkowie Trybunalskim w Kościele OO Jezuitów ul. Pijarska 4 rozpocznie się II Pielgrzymka Strażaków Województwa Łódzkiego i Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
 15. W dniach 04 i 05 listopada Pielgrzymka autokarowa „Śladami Maryi”: Gietrzwałd, Czerwińsk i Toruń. Koszt 250 zł. Zapisy do 22 października u ks. Salezjanina Sylwestra Pawlaka. Szczegóły na plakacie przed Kościołem.
 16. 16. „Myśli Boże nie są naszymi myślami, drogi Stwórcy nie są naszymi drogami”. Chrześcijanin zawsze powinien wierzyć i ufać swojemu Bogu. Tylko On nas nie zawiedzie, tylko On przez życie poprowadzi nasz właściwą drogą. Dlatego bądźmy zawsze wdzięczni i szczęśliwi, że jesteśmy od naszego Sakramentu chrztu świętego Dziećmi Bożymi.