Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 III niedziela zwykła- 24.01.2020

 

 1. Dzisiaj - w Niedzielę Słowa Bożego - zbiórka ofiar do puszki na tysiące poszkodowanych naszych bliźnich w Chorwacji na skutek kilkakrotnych trzęsień ziemi pod koniec grudnia ubiegłego roku. Za złożone ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać1
 2. Jutro liturgiczne wspomnienie Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, we wtorek wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
 3. Jutro od godz. 10:00 rozpoczynamy drugi tydzień dla chętnych Kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich. Ze względu na trwająca pandemię będzie ona w tym roku wyglądała nieco inaczej. Kapłan będzie miał założona maseczkę, nie będzie podawania rąk. Będzie natomiast modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu oraz pokropienie wodą święcona. Mamy również pozwolenie na Kolędę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pabianicach. Odwiedziny w każdym domu będą trwały wyjątkowo krótko. Oto program kolędy na bieżący tydzień …
 4. -23.01.21 r. (sobota) - ul. Miła, Szkolna, Przełajowa, Wspólna, ks. Paszkowskiego, Północna i Łanowa

  - 25.01.21 r.(poniedziałek) - ul. 3-go Maja, Kochanowskiego, Mickiewicza, Armii Krajowej, Lipowa.

  - 26.01.21 r. (wtorek) - ul. Jordana, Orla, Łęgowa, Nowa, Krótka, Zielona.

  - 27.01.21 r. (środa) - ul. Leśna, ul. Kilińskiego - numery parzyste, Plac św. Bartłomieja.

  - 28.01.21 r.( czwartek) - ul. Kilińskiego - numery nieparzyste.

  - 29.01.21 r. (piątek) - ul. Moniuszki, Dąbrowskiego, Kątna , Klasztorna, Targowa, Kopernika, Sportowa, Handlowa, Plac św. Jana Pawła II.

  - 30.01.21 r. (sobota) - ul. Południowa, Wschodnia, Zachodnia, Azaliowa, Kwiatowa.

              KOLĘDA CODZIENNIE ROZPOCZYNA SIĘ OD GODZ 10;00
 5. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej w naszej Świątyni. Tylko starsi, chorzy, przestraszeni - mogą się łączyć z naszym parafialnym Kościołem on-line, oglądać Mszę świętą w telewizji czy słuchać w radiu. Nasza fizyczna, realna obecność na Mszy świętej jest o wiele ważniejsza i nigdy nie zastąpi Mszy świętej on-line.
 6. Przedłużajmy po 20 latach miejsce swoich bliskich zmarłych na naszym Cmentarzu. Jeśli korzystamy ze śmietników - czujmy się w sumieniu odpowiedzialni złożyć ofiarę na wywóz nieczystości z Cmentarza. W przeciwnym razie nie zdołamy utrzymać naszego parafialnego Cmentarza. Koszt wywozu nieczystości z naszego Cmentarza przeciętnie wynosi 5 tys. zł każdego miesiąca. Symbolicznie przynieśmy kwiatek na grób naszych bliskich, również symbolicznie zapalmy znicz. To już nic naszym zmarłym w Wieczności nie pomoże. Nasi zmarli oczekują od nas przede wszystkim modlitwy, zwłaszcza zamówionej w ich intencji Mszy świętej czy wypominek. Jeśli tego nie czynimy, świadczy to o naszej słabej wierze w życie po śmierci. O istnieniu Nieba Czyśćca i piekła.
 7. I Komunia święta dzieci w naszej Wspólnocie parafialnej będzie w maju w III niedzielę - 16 o godz. 12:00, natomiast I rocznica komunii świętej w IV niedzielę maja - 23 również o godz. 12:00.
 8. Od momentu przyjęcia Chrztu świętego rozpoczęła się nasza wędrówka z Bogiem. On pragnie byśmy ziemskie życie przeżyli właściwie, prawdziwie i pięknie. Przemawia do nas w różny sposób. Szczególnie przez Pismo święte, Które jest Bożym Listem skierowanym do każdego człowieka. Jak wygląda moja lektura i medytacja Pisma świętego każdego dnia?