Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela zwykła - 20.01. 2019  roku 

 1. Dzisiaj przed 13:00 rozpocznie się w naszej Świątyni I Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpi 9 artystów. Jury oceni wykonanie i przyzna miejsca występującym. Wszyscy otrzymają nagrody. Serdecznie zapraszamy do licznej obecności na koncercie. uczestników i widzów.
 2. Jutro Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Serdecznie zapraszam w tym dniu na godz. 17:00 do Świątyni naszych świętujących Seniorów oraz ich bliskich.
 3. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie: św. Agnieszki, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek Nawrócenie św. Pawła, w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa.
 4. Bardzo proszę, by wszystkie dzieci, młodzież, rodzice dzieci i młodzieży oraz katecheci w każdą niedzielę uczestniczyli we Mszy świętej. Do I Komunii świętej i Sakramentu bierzmowania przystąpią tylko ci, którzy są dobrze przygotowani do przyjęcia tych Sakramentów, zaliczą egzamin i w każdą niedzielę są obecni na Eucharystii.
 5. Za tydzień na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 10:30 Młodzież naszej Szkoły w ramach homilii wystawi „Jasełka”.
 6. Również w najbliższą niedzielę od godz. 15:00 w salce katechetycznej starej plebanii spotkanie opłatkowe Żywej Róży.
 7. W Księdze Ozeasza z ust Boga padają takie słowa: "Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem go." Czy znasz już takiego Boga? Boga który przychodzi aby Cię przytulić? Aby szeptać Ci do serca słowa miłości? Jeśli nie przyjdź w niedzielę 27 stycznia po mszy świętej wieczornej. Będziemy razem pochylać się ze czcią i uwielbieniem nad Bogiem, który pochyla się nad nami aby nas kochać.
 8. Program Kolędy …

  21.01.19 r. (poniedziałek) - ul. Głowackiego, Polna, Zielna, Słoneczna, Pogodna, Stodolniana.

  22.01.19 r. (wtorek) - ul. Parcela, Pabianicka, Łaska, Szadkowska, Poziomkowa, Malinowa.

  23.01.19 r. (środa) - ul. Piłsudskiego /od Brzozowej do 3 Maja/, Ogrodowa, Świerkowa, Szklarniowa, Modrzewiowa, Sienkiewicza, Spółdzielcza, Miła.

  25.01.19 r. (piątek) - ANTONIEW i ul. Kościuszki.

  26.01.19 r. (sobota) - Wrząca: Wrzosowa, Wiejska, Rajska, Jaśminowa, Lawendowa, Sosnowa, Wspólna, Wypoczynkowa, Zagajnikowa.

  27.01.18 r. (niedziela) - godz. 13:30 - 16:30 - Zaproszenia indywidualne: (proszę zgłosić adres: e-mail, telefonicznie bądź  indywidualnie).                                                                                   

 9. Jako chrześcijanie powinniśmy zawsze zło, nienawiść - dobrem i miłością zwyciężać. Z dzisiejszej Liturgii Słowa uczmy się być otwartymi na ludzką biedę, niedostatek. Chrześcijanin ma zawsze otwarte oczy i serce na drugiego człowieka.