Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia parafialne - 11. 11. 2018 rok

XXXII Niedziela zwykła

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za dzisiejszą piękną, modlitewną obecność w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Obyśmy mogli wszyscy często powtarzać za Prymasem Tysiąclecia: „Kocham moją Ojczyznę bardziej niż moje serce”.
  2. W tym tygodniu liturgiczne wspomnienie: jutro św. Jozafata, biskupa i Męczennika, w środę pięciu polskich pierwszych Męczenników za wiarę, w piątek NMP Ostrobramską. W tym dniu będziemy także liturgicznie przeżywać rocznicę poświęcenia bazylik Piotra i Pawła w Rzymie. W sobotę wspomnienie św. Elżbietę Węgierską.
  3. Za tydzień dzięki papieżowi Franciszkowi, będziemy przeżywać II Światowy Dzień Ubogich. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.” Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Torebki charytatywne”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Są one jeszcze dostępne przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada do naszego parafialnego Caritasu.
  4. Bardzo proszę, by wszystkie dzieci naszej parafii, młodzież, rodzice oraz pozostali uczęszczali w każdą niedzielę na Mszę świętą. Nie ma przecież piękniejszego i bardzie prawdziwego drogowskazu życia dla dziecka, młodzieńca, dorosłego od Dekalogu i Chrystusowej Ewangelii.
  5. Przedłużajmy groby swoich bliskich na naszym cmentarzu po upływie 20 lat ich istnienia. Weźmy wszyscy udział w kosztach wywozu śmieci z naszego cmentarza. Poza sprzątaniem, wszystkie inne wykonywane prace na cmentarzu, powinny być zgłoszone wcześniej w kancelarii parafialnej.
  6. Bardzo proszę nabywać prasę katolicką u p. Kościelnego przed Kościołem, zwłaszcza tygodnik „Niedziela”.
  7. Wdzięcznym sercem dziękujemy dzisiaj Bogu za setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Polska będzie żyła tak długo jak będą biły polskie serca. W rodzinie uczymy się kochać boga, drugiego człowieka i Ojczyznę. W szczególny sposób zatroskana o naszą Ojczyznę była i jest Pani z Jasnej Góry. Oby zawsze były bliskie nam wszystkim słowa: Bóg – Honor – Ojczyzna.