Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

  Niedziela Miłosierdzia Bożego- 11.04.2020-

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego.
  2. W najbliższy wtorek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 17:15 rozpocznie się Różaniec fatimski. Do uczestniczenia serdecznie wszystkich mających wolny czas serdecznie zapraszam!
  3. 14 kwietnia o godz. 11:00 - w najbliższą środę przyjedzie samochód na parking przed Caritas parafialny, by zabrać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odzysk surowców pochodzący z demontażu zebranego sprzętu, pozwoli na zgromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać Polskich Misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Zużyty sprzęt bardzo proszę przywieźć pół godziny przed przyjazdem samochodu. Wcześniejsze przywiezienie zużytego sprzętu sprawia, że rozkradają go złodzieje. W imieniu ks. Abp Bóg zapłać tym, którzy podejmą się trudu dostarczenia tegoż sprzętu w najbliższą środę na godz. 10:30.
  4. W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł alumn naszego Seminarium, który będzie zbierał tace na utrzymanie tej Wyżej Uczelni.
  5. Na przebity bok, jako źródło miłosierdzia, wskazywał Chrystus, gdy mówił do św. Faustyny: „rana serca mojego jest źródłem niezgłębionego miłosierdzia”. Owa rana - przebity bok i serce, staje się dla całej ludzkości źródłem miłosierdzia Bożego. „Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...” Od roku 2000 niedziela kończąca oktawę Zmartwychwstania Pańskiego obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wybór tej niedzieli jest życzeniem Jezusa, które przekazał św. Siostrze Faustynie. Właśnie w krzyżu i powstaniu z martwych objawia się dla człowieka największe Boże Miłosierdzie.