Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu - 24 .03. 2019  roku

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XV Narodowy Dzień Życia oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym jest zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary na ten cel wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 2. Serdecznie zapraszam Wszystkich dzisiaj na godz. 16:15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Mszę św. z homilią na godz. 17:00, byśmy wspólnie dziękowali Bogu za dar życia i przepraszali za brak szacunku dla ludzkiego życia.
 4. Przyjdźmy jak najliczniej w piątek na 16:15 na Drogę Krzyżową. Rozważania do każdej stacji Drogi Krzyżowej przygotuje nasz Caritas parafialny.
 5. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorocznych rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu - 07 kwietnia. Będą trwać do środy włącznie. Przewodniczył im będzie Ks. mgr Krzysztof Górski z Łodzi.
 6. Msza święta jest najdoskonalszą i najskuteczniejszą formą Bożej pomocy i Bożego błogosławieństwa. Zamawiajmy jak najczęściej Msze św. za naszych zmarłych jak również z racji naszych imienin, urodzin, rocznicy ślubu.
 7. Bardzo proszę, by wszystkie dzieci, młodzież, rodzice dzieci i młodzieży oraz katecheci w każdą niedzielę uczestniczyli we Mszy świętej. Do I Komunii świętej - 19 maja i Sakramentu bierzmowania - 09 czerwca przystąpią tylko ci, którzy są dobrze przygotowani do przyjęcia tych Sakramentów, w każdą niedzielę uczestniczą we Mszy świętej ze swoimi rodzicami - potwierdzeniem każdej obecności jest pieczątka wstawiona do indeksu frekwencji, prowadzą zeszyt do religii oraz zaliczą egzamin u ks. proboszcza. W kwietniu będzie spotkanie ks. proboszcza z przystępującymi do I Komunii św. i Sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicami.
 8. W tym roku z naszego cmentarza wywieźliśmy już 8 kontenerów nieczystości. Koszt wywozu jednego kontenera to 600 zł. Za te usługi musimy zapłacić 4.800 zł. Bardzo proszę, by każdy kto składa śmieci do kontenera, uczestniczył w kosztach ich wywozu. Przypominam również o przedłużaniu ważności grobów swoich bliskich po upływie 20 lat. Poza sprzątanie bez zgody kancelarii parafialnej nie wolno wykonywać żadnych prac na cmentarzu. W wolnym czasie proszę zapoznać się z regulaminem naszego cmentarza.
 9. Zostały naprawiane organy. Za naprawę mamy zapłacić 3.800 zł. W minionym sezonie grzewczym zużyjemy 18 ton ekogroszku. 1 tona ekogroszku kosztuje 1.100 zł. Ogrzanie więc Kościoła i plebanii będzie kosztować naszą Wspólnotę 19.800 zł.
 10. U pana Kościelnego przed Kościołem można nabyć prasę katolicką. Zachęcam.
 11. Sakrament małżeńs twa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Grzegorz Kulak - stanu wolnego z naszej parafii z Karoliną Grabarczyk - stanu wolnego z parafii św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej.
 12. Od 1 kwietnia do 31 marca przyszłego roku, Msza święta popołudniowa w naszej Wspólnocie w niedziele i w dzień powszedni będzie rozpoczynać się o godz. 18:00.
 13. Grzech jest przyczyną wszelkich nieszczęść. Jedynym lekarstwem na grzech jest nawrócenie. Głoszenie nawrócenia jest sercem Ewangelii. Jeśli ludzie powrócą do Boga, nadejdą dla świata dni pomyślności i pokoju