Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła- 09.08.2020

 

 1. W imieniu Ks. Arcybiskupa - serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożą dzisiaj ofiarę do puszki na dokończenie budowy Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
 2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary.
 3. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca zapraszam na godz. 17:15 na Różaniec fatimski z procesją wokół Kościoła.
 4. W piątek wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego.
 5. W najbliższą sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu będziemy także świętować Dzień wojska Polskiego oraz 100 rocznicę Cudu nad Wisłą. Msza święta w tym dniu z homilią patriotyczną będzie rozpoczynać się o godz. 09:00, 10:30 i o godz. 18:00. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia ziół i kwiatów.
 6. Dożynki parafialne - czyli dziękczynienie za tegoroczne plony planujemy na 06 września na Mszy świętej o godz. 10:30 - na dwa dni przed Świętem Narodzenia NMP, zwanej Matką Bożą Siewną. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych z Bechcic, Czołczyna i Antoniewa.
 7. I Komunię świętą dzieci planujemy jeśli wszystko z pandemią koronawirusa ułoży się pomyślnie na 20 września na Mszy świętej o godz. 12:00, natomiast I rocznicę Komunii świętej na 27 września również na Mszy świętej o godz. 12:00.
 8. Ci, którzy nie mogą fizyczne być obecni w naszym Kościele z racji podeszłego wieku bądź choroby, mogą się łączyć przez naszą parafialną stronę internetową: mbszkaplerzna.pl i przez facebook i uczestniczyć razem z nami w modlitwach. Niech młodzi pomogą ustawić transmisję internetową swoim bliskim starszym.
 9. Zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł, który znajduje się pod chórem na stoliczku oraz nowe L'Osservatore Romano w języku polskim w cenie 10 zł i inne bezpłatne gazety.
 10. Dziękuję za składane ofiary do puszek. Zapalajmy światło przed ołtarzem św. Walentego.
 11. Sakrament małżeństwa pragną przyjąć w najbliższym czasie: Andrzej Wróblewski z Pauliną Efemberk - Oboje z naszej Wspólnoty parafialnej.
 12. Tylko Jezus Chrystus prawdziwy Bóg i Człowiek może podać nam w czasie przeróżnych burz naszego codziennego życia w cudowny sposób pomocną Dłoń. Duchu Ogniu, Duchu Żarze, Duchu Światło, Duchu Blasku, Duchu Wichrze i Pożarze – ześlij na nas płomień Twojej łaski.