Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

- II Niedziela zwykła - 14.01. 2018 rok                 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem przewodnim: „Pokój. Pokój dalekim i bliskim”.
 1. W środę w liturgii będziemy wspominać św. Antoniego - opata. W tym dniu przypada 72 rocznica spalenia więźniów Radogoszcza w Łodzi. Jest to także Dzień Judaizmu. U nas w tym dniu jak w każdą środę o godz. 17:00 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.
 1. W piątek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Jest to dzień imienin naszego p. organisty Mariusza.
 1. Za tydzień III Niedziela zwykła. W tym dniu przypada Dzień Babci. O godz. 14:30 w salce w starej plebanii rozpocznie się Opłatek dla Żywej Roży. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich należących do tej grupy duszpasterskiej.
 1. W dniach od 14 - 25 stycznia będziemy przeżywać czas modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem zaczerpniętym z Wj 15,6 - „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Program obchodów znajduje się na tablicy ogłoszeń na drzwiach Kościoła.
 1. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy dzielą się swoim „darem serca” czy to prywatnie czy to też w ramach kolędy na nasze ostatnie wydatki we Wspólnocie parafialnej. Ci, którzy dużo mają, niewiele stać ich ofiarować, ci którzy niewiele mają, potrafią się hojnie dzielić ze swoją Wspólnotą parafialną.
 1. Niech również Pan wynagrodzi wszystkim tym, którzy, którzy tak serdecznie, z miłością i gościnnością zapraszają mnie w ramach kolędy do swoich domów.
 1. Oto program kolędy na bieżący tydzień …

     15.01.18 r. (poniedziałek) - ul. Jordana, Orla, Łęgowa, Nowa, Krótka, Zielona

     16.01.18 r. (wtorek) - ul. Leśna, ul. Kilińskiego - numery parzyste, Plac św. Bartłomieja

     17.01.18 r.( środa) - ul. Kilińskiego - numery nieparzyste

     19.01.18 r. (piątek) - ul. Moniuszki, Dąbrowskiego, Kątna , Klasztorna, Targowa, Kopernika, Sportowa, Handlowa, Plac św. Jana Pawła II

     20.01.17 r. (sobota) - Wrząca Las: Brzozowa, Komunalna, Leśna, Nadrzeczna, Zagajnikowa, Śródleśna, Długa, Sosnowa, Podhalańska, Polna, Nowa,

      Piłsudskiego /od Brzozowej do Polnej/

 1. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 17:30 - 19:00.
 1. Serdecznie zachęcam do zamawiania Mszy świętej za naszych zmarłych, szczególnie z racji rocznicy śmierci bliskich i znajomych, z racji rocznicy urodzin, imienin, ślubu. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby zamawiania Mszy świętej, daje świadectwo swojej małej wiary w potęgę modlitwy.
 1. Dzisiaj na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00 w ramach homilii dzieci z klasy IV a naszej Szkoły Podstawowej wystawią „Jasełka”.
 1. Z racji, że Środa Popielcowa przypada w tym roku 14 lutego, odpust ku czci św. Walentego, kapłana, Męczennika, będziemy obchodzić u nas 13 lutego.
 1. 15 i 16 kwietnia przyszłego roku będzie w naszej Wspólnocie, zgodnie z prawem kościelnym - wizytacja kanoniczna, której będzie przewodniczył ks. abp Metropolita Łódzki - Grzegorz Ryś.
 1. Bardzo proszę o nabywanie prasy katolickiej u p. Kościelnego przed Kościołem.
 1. 15. Odnaleźć w swoim życiu Boga i pójść za Nim - to nasz cel i nasze zadanie. Tylko w Bogu człowiek zrozumie właściwą wartość i sens swojego ziemskiego życia.