Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna - 19.05. 2019 roku

 1. Dzisiaj o godz. 11:45 rozpocznie się w naszej Wspólnocie Uroczystość I Komunii świętej. Dwadzieścia sześcioro Dzieci po raz pierwszy zaprosi do swojego serca Jezusa Eucharystycznego ukrytego pod postacią konsekrowanego chleba. Otoczmy Ich modlitwą, by przez całe swoje ziemskie życie żyły według Dekalogu i Chrystusowej Ewangelii. Przez cały tzw. Biały Tydzień Dzieci będą przychodzić ze swoimi bliskimi na majowe Nabożeństwo i Mszę świętą. W sobotę po Mszy świętej będzie rozdanie pamiątek.
 2. Również dzisiaj o godz. 15:00 rozpocznie się Msza święta przy Krzyżu w Bechcicach Parceli. Podczas Eucharystii będzie poświęcona Figurka Matki |Bożej zakupiona przez tamtejszych Mieszkańców.
 3. Za tydzień - w Dzień Matki na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00, będziemy dziękować Panu Bogu za I Rocznicę Komunii świętej Dzieci klas IV. Spowiedź Dzieci i ich Bliskich w sobotę od godz. 16:00 - 17:30.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 rozpocznie się Msza święta przy Kapliczce w Bechcicach Kolonii.
 5. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do uczestniczenia w Nabożeństwach majowych.
 6. W piątek liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 7. 25 maja - w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w Łódzkiej Archikatedrze Ks. Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom.
 8. Raz jeszcze Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na działalność duszpasterską w Archidiecezji. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 9. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Łukasz Stachlewski - stan wolny i Katarzyna Szyłejko - stan wolny, Oboje z naszej Wspólnoty i Marcin Komisarz - stan wolny i Noemi Nastalczyk - stan wolny, również Oboje z naszej parafii oraz Cezary Pacholczyk - stan wolny z parafii w Mikołajewicach i Agata Grzejdziak - stan wolny z naszej Wspólnoty.
 10. U pana Kościelnego przed Kościołem można nabyć prasę katolicką. Serdecznie zachęcam do zaopatrzenia się w tygodnik Niedziela w cenie 5 zł oraz w Przewodnik katolicki w cenie 6 zł. Serdecznie zachęcam!
 11. Czy wzajemna miłość jest realizowana w moim codziennym życiu? Nie możemy prawdziwie kochać Boga, jeśli nie potrafimy żyć ze sobą w zgodzie, życzliwości, miłości, przebaczeniu i pokoju.