Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła- 25.10.2020

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszki przeznaczone dla najbiedniejszych naszych Bliźnich.
 2. W środę wspomnienie liturgiczne Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W sobotę będzie transmitowana on-line z łódzkiej Archikatedry od godz. 19:00 „Noc Świętych”.
 3. W sobotę o godz. 16:30 rozpocznie się ostatnie tegoroczne Nabożeństwo październikowe z Procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszam!
 4. Bardzo proszę zamawiać w kancelarii parafialnej, zakrystii bądź drogą e- mailową wypominki - czyli modlitwę przez wszystkie niedziele roku za naszych Zmarłych. Opłata za roczne wypominki za jednego zmarłego na cały rok wynosi tyle co jedna intencja Mszy świętej. Kartki, by napisać na nich swoich Zmarłych na wypominki, znajdują się również na stoliczku pod chórem. Nie kwiaty, piękne pomniki, zapalone znicze - pomagają naszym zmarłym w wieczności - ale nasza modlitwa, szczególnie zamówiona Msza święta i wypominki. Bądźmy bardzo proszę tego świadomi/e.
 5. Msza święta z homilią - 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie sprawowana w Kościele o godz. 09:00 i 10:30. Na Cmentarzu natomiast o godz. 13:00 z Procesją i modlitwami za naszych Zmarłych. Tradycyjnie Mszy świętej w tym dniu nie będzie już o godz. 17;00.
 6. 1 listopada przy wejściu na Cmentarz będzie tradycyjnie zbiórka ofiar do puszki na potrzeby WSD w Łodzi. Można będzie tez przy tej okazji zamówić jeszcze Mszę świętą i wypominki za naszych Zmarłych.
 7. Msza święta z procesją i modlitwami za naszych Zmarłych - 02 listopada - we Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych rozpoczną się w Kościele o godz. 10:00 i 17:00.
 8. Ci, którzy nie mogą fizyczne być obecni w naszym Kościele z racji podeszłego wieku bądź choroby, obecnie szerzącej się pandemii koronawirusa, mogą się łączyć przez naszą parafialną stronę internetową: mbszkaplerzna.pl bądź przez facebooka  i uczestniczyć razem z nami w modlitwach. Niech młodzi pomogą ustawić transmisję internetową swoim bliskim starszym.
 9. Bardzo proszę o przedłużanie prawa do grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu po upływie 20 lat w kancelarii parafialnej. Wszelkie wykonywane prace przy grobie poza sprzątaniem, muszą być wcześniej zgłoszone w kancelarii parafialnej. Uczestniczmy w kosztach wywozu nieczystości z Cmentarza. Takie przepisy odnośnie cmentarzy obowiązują w całej Polsce. Przynośmy symbolicznie na groby swoich bliskich znicze i kwiaty. To już nic nie pomoże na -szym zmarłym. W zamian zamówmy lepiej za nich Mszę świętą i wypominki. Oni naprawdę takie pomocy od nas oczekują.                                                                                                 
 10. Dziękuję za składane ofiary do puszek. Zapalajmy światło przed ołtarzem św. Walentego.
 11. 15 listopada będziemy przeżywać IV Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby  wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji łódzkiej „Torebki charytatywne”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich. Serdecznie zachęcam do wzięcia ze stoliczka pod chórem tej torebki. W mare swoich możliwości bardzo proszę włożyć do niej produkty spożywcze i przynieść je do zakrystii w dniu 15 listopada przed Mszą świętą.
 12. Boży Dom - Chrystusowy Kościół - to widzialna budowla, za którą dzisiaj szczególnie dziękujemy Bogu jak również Wspólnota wszystkich ochrzczonych jako Dzieci Boże. Fundamentem i prawem tego kościoła jest przykazanie miłości Boga i bliźniego.