Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

VII niedziela zwykła -23.02.2020

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.
 2. Najbliższa środa - to Popielcowa. Msza święta z homilią i obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu w naszej Wspólnocie parafialnej o godz. 10:00 i 17:00. Serdecznie wszystkich zapraszam! W Środę Popielcową zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Caritasu Archidiecezji Łódzkiej.
 3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek i przez wszystkie piątki marca będzie rozpoczynać się u nas o godz. 16:15. W najbliższy piątek rozważania do stacji Drogi krzyżowej bardzo proszę , by przygotowała nasza Asysta parafialna, 06 marca - Stowarzyszenie Kobiet Katolickich, 13 marca - Rada Parafialna i Ekonomiczna, 20 marca - pani katechetka Ewa z Dziećmi, 27 marca - pani katechetka Krystyna z Młodzieżą, 03 kwietnia o godz. 17:15 - Lektorzy i ministranci, 10 kwietnia o godz. 14:00 - ulicami Lutomierska - Nadzwyczajny Szafarz Komunii świętej z Bliskimi.  Gorzkie żale przez wszystkie niedziele marca będą również rozpoczynać się o godz. 16:15, w kwietniu o godz. 17:15. Do uczestniczenia w tych wielkopostnych Nabożeństwach  zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież, którzy będą obecni na dziesięciu tych nabożeństwach - otrzymają ocenę celującą z lekcji religii i nagrodę od ks. proboszcza.
 4. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, które odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wydarzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w ten sposób współgospodarzami tego wydarzenia.
 5. Bardzo proszę uczestniczyć w kosztach wywozu nieczystości z naszego cmentarza.
 6. Będą likwidowane groby na naszym cmentarzu nieprzedłużone po 20 latach oraz pomniki, ławki i place wykonane bez pozwolenia kancelarii parafialnej.
 7. Poświęcenie książeczek do modlitwy dzieciom pierwszokomunijnym 01 marca na Mszy świę- tej rozpoczynającej się o godz. 12:00.
 8. Pod chórem na stoliczku znajduje się również nowy, bardzo ciekawy w cenie 6 zł tygodnik Niedziela. Ofiarę za gazetę wrzucamy do stojącej tam puszki. Otrzymujemy tygodniowo tylko pięć egzemplarzy tego tygodnika. Jednak z tych tak niewiele dwa, trzy pozostają. Świadczy to bardzo źle o czytelnictwie prasy katolickiej w naszej Wspólnocie.
 9. Parafia nasza nie planuje sprzedaży żadnej działki z ziemi parafialnej. Niech niektórzy nasi wrogowie z Gminy o to się nie martwią.
 10. 07 czerwca b.r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie pod przewodnictwem kard. Angelo Becciu, delegata papieskiego, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych sprawowana będzie Msza święta koncelebrowana, podczas której Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński będzie ogłoszony błogosławionym.. U p. Kościelnego przed Kościołem w cenie 15 zł można właśnie nabyć bardzo ciekawą książkę o Prymasie Tysiąclecia.
 11. Do 26 lutego do godz. 11:00 - do najbliższej środy można przy wejściu do naszego parafialnego Caritasu składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozyskane w ten sposób środki finansowe pozwolą na wsparcie inicjatyw misyjnych w Kościele rzymsko-katolickim. Mam nadzieję, że tym razem kościelny będzie chronił złożony sprzęt przed złodziejami.
 12. Mamy ciągle wymagać od siebie choćby inni od nas nie wymagali. Chrześcijaństwo - to prawdziwa droga przez ziemskie życie. Wszystko co piękne, dobre i właściwe musi być okupione trudem, wyrzeczeniem a nawet cierpieniem.
 13. Na nasz parafialny parking można wjeżdżać i wyjeżdżać również od ul. T. Kościuszki przez podwórko przy nowej plebanii.