Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne -XXXIII Niedziela zwykła - 19.11. 2017 rok     

  1. Już w najbliższy piątek o godz. 10:00 uroczystą Mszą świętą z nauką o Eucharystii rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Triduum Eucharystyczne czyli 40 - godzinne Nabożeństwo. Po skończonej Mszy świętej rozpoczniemy grupową i indywidualną Adorację do godz. 17:00. Pierwszy dzień Adoracji zakończymy Mszą święta z nauką o Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 17:00. W sobotę będzie taki sam program naszych spotkań, Adoracji i modlitwy tak jak w piątek. 40 godzinne Nabożeństwo zakończymy w niedzielę Mszą świętą z homilią o godz. 17:00. Naszym modlitewnym spotkaniom będzie przewodniczył O. Oblat Leszek Walendziak OMI. Serdecznie wszystkich zachęcam i proszę, by każdego dnia każdy z nas włączył się w naszą modlitwę, która przygotuje nas do tegorocznego Adwentu i radosnych przeżyć Świąt Bożego Narodzenia. Program naszego 40 godzinnego Nabożeństwa znajduje się na naszej stronie internetowej - parafialnej, jest wywieszony na drzwiach Świątyni i jest wyłożony na ławkach w Kościele, który można sobie wziąć.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek - Ofiarowanie NMP, w środę - św. Cecylię dziewicę, Męczennicę.
  3. W najbliższą niedzielę będziemy czcić Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata. Będzie to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. W tym dniu zbierana taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łodzi.
  4. Dzisiaj przeżywamy zgodnie z życzeniem papieża Franciszka Dzień Ubogich. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przynieśli dary dla bardziej potrzebujących z naszej Wspólnoty. Bardzo proszę tych, którzy te dary potrzebują, by je sobie wzięli do swojego domu. Znajdują się one w pojemniku pod chórem.
  5. O godz. 11:00 w salce katechetycznej starej plebanii spotkają się dzisiaj rodzice dzieci klas III z panią katechetką Ewą Hańczak.
  6. Mamy już zainstalowany nowoczesny, wielofunkcyjny piec do centralnego ogrzewania Kościoła i plebanii. Duży żyrandol z naszej Świątyni został zawieziony do odnowienia. W związku z tym mamy trochę długu. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy potrafią się podzielić swoim „darem serca na nasze ostatnie wydatki. Raz jeszcze Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel na tacę.
  7. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 25 listopada w Archikatedrze Łódzkiej i w Seminarium pod hasłem: „Liturgylandia”.

Program naszego spotkania jest następujący:

10.00 - Zawiązanie wspólnoty

10.30 - Eucharystia

12.00 - Program powołaniowy przygotowany przez alumnów WSD

14.30 - Zakończenie w Archikatedrze

  1. Tak jak co roku, również i w tym pragniemy przez nasz parafialny Caritas przygotować upominki na „gwiazdkę” dla dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin naszej parafii. Prosimy „o dar serca”.
  2. Od dzisiejszej niedzieli przez kolejne następne, po każdej Mszy świętej, Dzieci i Młodzież naszej parafii rozprowadzają w kruchcie Kościoła świece Caritas na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie: część - na Wigilijne dzieło pomocy Caritas Archidiecezji Łódzkiej i druga część na dofinansowanie kolonii, które zorganizuje nasza parafia dla naszych Dzieci i naszej Młodzieży w wakacje przyszłego roku w Borach Tucholskich. Dzieci i Młodzież dziękują za życzliwość, zrozumienie i pomoc.
  3. Każdy z nas od Boga otrzymał różne dary. Nie wszyscy są za nie wdzięczni. Kiedy zakończy się nasze ziemskie życie Bóg każdego z nas z tych darów będzie rozliczał. Obyśmy nie należeli kiedyś do tego sługi, który oddał Bogu tyle ile od Niego otrzymał.