Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

 

                                 Ogłoszenia parafialne - 27. 05. 2018 rok                                

                  Uroczystość Trójcy św        

 1. Dzisiaj na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00 będziemy przeżywać I - rocznicę Komunii świętej. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. O godz. 12:30 rozpocznie się także dzisiaj XXIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny”. Po Mszy świętej wspólny posiłek i festyn rodzinny.
 2. O godz. 15:00 rozpocznie się dzisiaj Msza święta przy Krzyżu w Bechcicach Kolonii. Mszy świętej w tegorocznym maju jak zwykle nie zorganizowały: Antoniew i Czołczyn.
 3. Serdeczne Bóg zapłać OSP z Bechcic za wypożyczenie kilku krzeseł na I Komunię świętą i Biały Tydzień.
 4. W najbliższy czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. Po Mszy świętej, która rozpocznie się u nas o godz. 10:30 wyruszymy około 11:30 tradycyjnie w Procesji eucharystycznej do 4 Ołtarzy. I Ołtarz będzie przy starej plebanii. Bardzo proszę, by przygotowali Go: Pan Kościelny, Żywa Róża i Caritas parafialny. Odpowiedzialna za ten Ołtarz jest S. Wacława; II Ołtarz będzie przy zbiegu ul. Kwiatowej i ul. Północnej. Bardzo proszę, by ten Ołtarz przygotowała nasza Asysta parafialna oraz Służba liturgiczna i okoliczni Mieszkańcy. Odpowiedzialna za II Ołtarz jest p. prezes Asysty Krystyna Jędrzejka.  III Ołtarz będzie na ścianie Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Bardzo proszę, by ten Ołtarz przygotowała nasza Szkoła Podstawowa. Odpowiedzialne za ten Ołtarz są panie katechetki Krystyna Wdówka i Ewa Hańczak. IV Ołtarz będzie tradycyjne u Ks. Salezjanów. Bardzo proszę o dekoracje trasy Procesji czyli ulice: 3 Maja, Kwiatową, Przełajową, Lipową i Kopernika. Na uroczystą Mszę świętą i Procesję Bożego Ciała serdecznie zapraszam: Księży Salezjanów,  Służbę liturgiczną, Asystę parafialną, wszystkie dzieci I Komunijne z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, pozostałe dzieci i  młodzież, Żywą Różę, inne Grupy parafialne, OSP z Bechcic, Lutomierska i Czołczyna, Orkiestrę oraz wszystkich pozostałych Parafian i Gości. Dziękuję Państwu Annie i Maciejowi Stachlewskim za wykonanie szkieletów ołtarzy na Boże Ciało.
 5. W Boże Ciało ostatnie tegoroczne Nabożeństwo majowe z procesją wokół Kościoła.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z pierwszym tegorocznym Nabożeństwem czerwcowym z procesją wokół Kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec codzienni od godz. 17:30: dzieci, młodzież i dorosłych. Do chorych z komunią świętą w pierwszy piątek udam się od godz. 09:00.
 7. Przyszła niedziela – to XI Dzień Dziękczynienia . W tym dniu tradycyjnie będzie zbiórka ofiar do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności bożej w Warszawie - Wilanowie.
 8. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie planują przyjąć: Łukasz Woszczak - kawaler z naszej parafii i Anna Wiśniak - panna z par. św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu, Paweł Ziental - kawaler i Magdalena Jurek - panna, Oboje z naszej parafii, Aleksandra Gębicka - panna z par. Chrystusa Króla w Zgierzu i Daniel Wdówka - kawaler z naszej parafii, Krzysztof Grygiel - kawaler z naszej parafii i Joanna Dolińska - panna z parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim oraz Michał Czajka - kawaler z parafii MB Bolesnej w Nieborowie i Karolina Kosztowna - panna z naszej parafii.
 9. Serdecznie dziękuję za składanie ofiar do puszki na Kościół i nasz parafialny Caritas. Zachęcam do zapalania lampek przy ołtarzu św. Walentego.
 10. Proszę nabywać prasę katolicką u pana kościelnego przed Kościołem.
 11. Na stoliczku przed Kościołem znajduje się bardzo ciekawa książka p.t. „Tajemnica Fatimy” w cenie 15 zł. Dochód z tej książki jest całkowicie przeznaczony na budowę nowej świątyni dla Polaków w Tobolsku na dalekiej Syberii. Za złożoną ofiarę do puszki za tę książkę - w imieniu naszych Rodaków tam mieszkających - serdeczne Bóg zapłać!
 12. Jesteśmy odpowiedzialni za zbawienie siebie i swoich bliskich i znajomych. Bóg w Trójcy – Jedyny jest zawsze z nami. Dawajmy więc zawsze świadectwo życia w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.