Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne-30.04. 2017 rok - III Niedziela wielkanocna                                                                                 

 1. Dzisiaj Niedziela biblijna, która rozpoczyna IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Starajmy się każdego dnia poświęcić kilka minut na czytanie Pisma świętego. Bóg zapłać raz jeszcze wszystkim za złożone dzisiaj ofiary na tace, które są przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.
 2. Jutro - 1 maja wspominać będziemy w liturgii Św. Józefa Robotnika. W tym dniu serdecznie wszystkich zapraszam na Mszę świętą z homilią o ludzkiej pracy na godz. 10:00 bądź 18:00. Począwszy od jutra przez cały miesiąc o godz. 17:30 będzie się u nas rozpoczynać Nabożeństwo majowe z rozważaniem. Pierwsze majowe nabożeństwo z procesją. Zapraszam do uczestniczenia w majowych i czerwcowych Nabożeństwach: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież, którzy będą na majowym i czerwcowym nabożeństwie przynajmniej 40 razy, otrzymają nagrodę od ks. proboszcza i ocenę celującą za religijną aktywność z lekcji religii.
 3. Bardzo proszę o odświętny wygląd kapliczek i krzyży przydrożnych na terenie naszej parafii. Ci, którzy nie będą mogli być na nabożeństwie majowym w Kościele, niech gromadzą się na śpiew Litanii i pieśni maryjnych przy krzyżach i kapliczkach w swoich miejscowościach. Przynajmniej jeden raz w maju w każdej miejscowości powinna być sprawowana Msza święta w intencji mieszkańców.
 4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza św. z homilią patriotyczną w tym dniu będzie sprawowana według porządku niedzielnego. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek do chorych z Komunią świętą udam się od godz. 09:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem majowym pod przewodnictwem naszej Asysty od godz. 17:00 - 18:00. W czasie Adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 6. Serdeczne Bóg zapłać dzieciom i pani katechetce Ewie z naszej Szkoły Podstawowej za tegoroczną Jałmużnę wielkopostną w wysokości 240 zł.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 09:00 odbędzie się w Kościele pierwsza próba Dzieci klas III pierwszokomunijnych. II próba w następną sobotę - 13.05., również o godz. 09:00
 8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczniemy nią Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 9. I Komunia święta będzie u nas 21 maja o godz. 12:00, I rocznica Komunii świętej 28 maja o godz. 12:00. Sakrament bierzmowania - 04 czerwca o godz. 18:00. Będzie go sprawował ks. bp Ireneusz Pękalski.
 10. Bardzo proszę o przedłużanie w kancelarii parafialnej po upływie 20 lat Grobów swoich bliskich na naszym Cmentarzu. Bez pozwolenia administratora cmentarza nie można również wykonywa żadnych prac przy swoich grobach poza sprzątaniem. Każdy, kto korzysta ze śmietników na cmentarzu, w sumieniu jest zobowiązany do złożenia ofiary w kancelarii parafialnej za wywóz tych nieczystości. Wszyscy, którzy mają groby na naszym cmentarzu powinni również partycypować w kosztach ubezpieczenia, wycinki drzew oraz w innych wykonywanych pracach. To jest nasz wspólny cmentarz. Wszyscy powinniśmy być w sumieniu za niego odpowiedzialni. Podobnie powinno być z naszą Świątynią i domami parafialnymi.
 11. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Radosław Taniewicz, kawaler i Ewelina Mikołajczyk, panna - oboje z naszej parafii.
 12. 7 maja o godz. 15:00 w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim rozpocznie się spotkanie z bohaterem wiary katolickiej - Habila Adamu - Nigeryjczykiem.
 13. Dzisiaj gościmy w naszej Wspólnocie ks. prof. Mirosława Strożkę. Mieszka w Domu Księży Emerytów. Pisze i wydaje piękne i ciekawe książki. Dzisiaj jest możliwość ich nabycia przed Kościołem osobiście od autora. Serdecznie zachęcam.
 14. My również jesteśmy często podobni do uczniów idących do Emaus. Niby wierzymy, że Pan Jezus Zmartwychwstał jednak nasze serca daleko są od Boga. Obyśmy każdego dnia doświadczali radości i szczęścia bycia uczniem Zmartwychwstałego Pana.