Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

        Ogłoszenia parafialne - XX Niedziela zwykła - 20.08. 2017 rok                                                                      

 1. Już jutro w godzinach: 09:30 - 10:30 będziemy przy naszej Świątyni na parkingu parafialnym gościć Pielgrzymów z Głowna i Aleksandrowa. Bardzo proszę w miarę możliwości przygotować Pielgrzymom: kanapki, ciasto, herbatę, kawę i zimne napoje. Pani z Jasnej Góry na pewno za gościnę Pielgrzymów nam wynagrodzi.
 2. W najbliższy czwartek liturgiczne wspomnienie pierwszego Patrona naszej parafii - św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycyjnie już o godz. 16:00 na Placu Jemu poświęconym, gdzie był nasz pierwszy Kościół i cmentarz, rozpocznie się uroczysta Msza święta z homilią. Serdecznie wszystkich do uczestniczenia zapraszam!   
 3. W najbliższą sobotę będziemy wspominać NMP Częstochowską. W tym dniu na Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 18:00, Mieszkańcy osiedla „Słoneczna Polana” będą dziękować Panu Bogu za tegoroczny pobyt na działkach.
 4. Na Mszy świętej w sobotę i na wszystkich Mszach świętych w niedzielę - 27 sierpnia, będziemy gościć w naszej Wspólnocie ks. Władysława Głębockiego - Misjonarza Świętej Rodziny, który w ubiegłym roku przewodniczył naszym Rekolekcją wielkopostnym. Pragnie razem z nami dziękować za 40 lat kapłańskiej Służby Bogu, Kościołowi i tak wielu ludziom. Po każdej Mszy świętej ks. Jubilat będzie rozdawał pamiątkowe obrazki. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszki, które ks. Misjonarz przeznaczy na Misje święte. Z radością oczekujemy na spotkanie z ks. Władysławem.
 5. Spotkanie pań katechetek z ks. proboszczem - 01 września o godz. 16:00 na plebanii.
 6. Rozpoczęcie Roku szkolnego i katechetycznego w naszej Świątyni Mszą świętą z homilią - 04 września o godz. 08:00 rano. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych: za naszych Zmarłych jak również za żyjących, siebie samego i swoich bliskich z racji urodzin, imienin, jubileuszu małżeństwa.
 8. Już za niespełna dwa tygodnie - w dniach od 02.09. - 09.09. b. r. w naszej Wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Misje Miłosierdzia Bożego z racji zbliżającej się setnej rocznicy powstania naszej Archidiecezji. W czasie Misji świętych będziemy gościć łaskami słynący Obraz Miłosiernego Jezusa oraz Relikwie Św. Siostry Faustyny. Naszym Rekolekcjom będzie przewodniczył Ojciec Jezuita Wacław Rusinek. Program Misji świętych znajduje się na naszej parafialnej stronie inernetowej na którą zawsze serdecznie zapraszam. Jest również wyłożony na ławkach w Kościele. Znalazł się również w naszych skrzynkach pocztowych. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Już dzisiaj zaplanujmy tak czas, by każdego dnia wziąć udział w tym świętym czasie łaski i Bożego Miłosierdzia.
 9. Bardzo proszę o przedłużanie miejsc swoich zmarłych na naszym cmentarzu po upływie 20 lat. Na wszelkie wykonywane prace poza sprzątaniem, trzeba mieć zgodę kancelarii parafialnej. Kto korzysta ze śmietników na cmentarzu, ten w sumieniu jest odpowiedzialny za systematyczne składanie ofiary Administratorowi cmentarza za wywóz tych nieczystości.  
 10. Odnawiamy starą plebanię. Pozostał nam jeszcze jeden żyrandol, by przywrócić mu pierwotny jego wygląd. Czekamy na ofiarne serca Parafian i gości.
 11. Sakrament małżeństwa w najbliższym czasie pragną przyjąć: Krzysztof Widerkiewicz - kawaler i Karolina Kacprzak - panna - Oboje z naszej parafii oraz Przemysław Ciborek - kaw. – nasz Parafianin i Magdalena Nosko, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi.
 12. 7 października o godz. 06:00 rano wyjeżdżamy autokarem na Jasną Górę. Zapisy u S. Wacławy i u p. Heleny Burskiej.
 13. 13. Pan Jezus jako człowiek był Żydem. Przyszedł do swoich a swoi w większości Go nie przyjęli. Jako Bóg - Człowiek pragnie dla każdego z nas być każdego dnia: Drogą, Prawdą i Życiem.