Ogłoszenia parafialne

95-083 Lutomiersk
ul.Kościuszki 5

Ogłoszenia parafialne

  Wniebowstąpienie Pańskie-16.05.2020-

 

  1. Dzisiaj I Komunia święta w naszej Wspólnocie parafialnej na Mszy świętej o godz. 12:00. Serdeczne Bóg zapłać p. katechetce Ewie za w tym roku tak trudne przygotowanie dzieci do tej Uroczystości. Dziękuję serdecznie Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii świętej p. Organiście, p. Kościelnemu, Rodzicom oraz pozostałym - za tak piękne przygotowanie Świątyni na dzisiejszą Uroczystość.
  2. W tzw. Białym tygodniu zapraszam wszystkie Dzieci oraz Ich Bliskich na godz. 17:30 na Nabożeństwo majowe, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę świętą. Modlitwą przed Mszą świętą będzie przewodniczyła p. Bożena, Mszy świętej p. katechetka Ewa. Rozdanie pamiątek w sobotę po Mszy świętej.
  3. I Rocznica Komunii świętej w przyszłą niedzielę 23 maja również na Mszy świętej o godz. 12:00. Spowiedź tych Dzieci oraz Ich bliskich w sobotę od 16:30.
  4. Przez wszystkie dni maja o godz. 17:30 rozpoczynają się w naszym kościele jedno z najpiękniejszych Nabożeństw do Matki Najświętszej połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie na nie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Jezus jest z nami do końca świata przez znaki sakramentalne. Ale jest też z nami wtedy, gdy podejmujemy działanie w Jego imię, ze względu na Niego. To jest prosty sposób nowej obecności Jezusa, który działa nie tyle obok nas, co w nas. Obdarzeni  zostajemy mocą Ducha Świętego, byśmy świadczyli, byśmy byli żywymi znakami Boga, byśmy czynili cuda, kierujące innych do Boga